LHEI jaunās tradīcijas

Tāpat kā pirms gada, arī šovasar LHEI piedalās ar izglītojošu pasākumu Rīgas līča regatē, kura sākas 28. jūnijā, Ventspilī. LHEI savukārt 29. jūnijā turpinās kliedēt mītus par Baltijas jūru un iepazīstināt ar faktos balstītu informāciju par Baltijas jūras vidi. Būs iespēja uzzināt par farmaceitisko vielu daudzumu jūras ūdenī, mikroplastmasu un citām piesārņojošām substancēm, kā arī iepazīties ar svešzemju sugām - ne tikai apskatot, bet arī nogaršojot zupas formā. Vairāk par regati https://gulfofrigaregatta.eu/lv
LHEI piedalīšanos regatē finansē Interreg BSR projekti CWPharma, COMPLETE, FanpLESStic-sea un EK projekts EMODnet Data Ingestion.

Un, tāpat kā 2019.gada konkursā, arī šogad LHEI pieteikums Latvijas Zinātnes padomes Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā ir ticis apstiprināts finansēšanai. Atkal ir iespēja strādāt ar fundamentāliem jūras ekosistēmas jautājumiem, šoreiz par vienšūnu un heterocītu veidojošo diazotrofu lomu Rīgas līča slāpekļa budžeta veidošanā. Apsveicam projekta vadītāju Juri Aigaru!

Ciešākie sadarbības partneri

  • Latvijas Universitāte

  • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

  • Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku flotile

  • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts (BIOR) 

  • ... pārējie.

Kontakti

Voleru iela 4, LV-1007, Rīga.

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Datu aizsardzības speciālists Aleksandra Ivanova: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī mājas lapa izmanto Sīkdatnes, apmeklējot to Jūs piekrītat to izmantošanai.