Pirmo reizi Latvijā tiks kartēts mikroplastmasas piesārņojums pludmales smiltīs.

Pagājušajā nedēļā sākti lieli darbi – studenšu korporācija Selga un Latvijas Hidroekoloģijas institūts  kopīgiem spēkiem īstenos projektu ar mērķi pirmo reizi Latvijā izpētīt un kartēt, kāds ir mikroplastmasas piesārņojums piekrastes smiltīs Baltijas jūras piekrastē visā tās garumā no Papes līdz Ainažiem.

Visas vasaras garumā (jūnija, jūlija un augusta mēnešos) katru nedēļu notiks paraugu ievākšana 25 Latvijas pludmalēs. Tiks ievāktas, sijātas un skalotas smiltis, tālāk apstrādātas laboratorijā, lai noteiktu kādas un cik daudz tur ir mikroplastmasas daļiņas. Pirmo paraugu apstrāde no Vecāķu un Daugavgrīvas pludmalēm liecina, ka mikroplastasa pludmales smiltīs ir, gan putuplasta gabaliņu, gan sintētisko šķiedru veidā.

Pētījuma finansiālais nodrošinājums – studenšu korporācijas Selga ziedojumi, kā arī LHEI tehniskais atbalsts. Pētījuma metodoloģiskie risinājumi tapuši Eiropas Reģionālās attīstības fonda 1.1.1.2/16/I/001, pētniecības pieteikuma numurs 1.1.1.2/VIAA/2/18/359 projekta ietvaros.

Ciešākie sadarbības partneri

  • Latvijas Universitāte

  • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

  • Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku flotile

  • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts (BIOR) 

  • ... pārējie.

Kontakti

Voleru iela 4, LV-1007, Rīga.

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Datu aizsardzības speciālists Aleksandra Ivanova: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī mājas lapa izmanto Sīkdatnes, apmeklējot to Jūs piekrītat to izmantošanai.