LHEI ir uzsācis īstenot multisektoriālo projektu aktivitātes

Ar valsts reģionālās attīstības aģentūras, Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu LHEI ir uzsācis īstenot multisektoriālo projektu aktivitātes - Sadarbības projekti vides politikas veidošanai un īstenošanai - ietvaros apstiprināto projektu “Mikroplastmasas piesārņojuma monitoringa pilnveidošana upēs un jūras piekrastes smiltīs” (Nr. 1‑08/37/2022).
Mikroplastmasas piesārņojums jūras un ar to saistītajos biotopos ir mūsdienās aktuāls jautājums, tomēr šī piesārņotāja monitoringam joprojām trūkst piemērotas prakses un vadlīnijas. Ar šo projektu, ņemot vērā citu valstu pieredzi un pirmās iestrādes Latvijā, tiks pilnveidotas mikroplastmasas piesārņojuma monitoringa metodes upēs (kā piesārņojuma vektoram jūrā) un jūras piekrastes smiltīs. Rezultāti ļaus nākotnē izvērtēt piesārņojuma izmaiņu tendences un apsvērt šāda veida regulāru monitoringa ieviešanu.
Projekta ietvaros veikti pirmie lauku darbi, ievākti mikroplastmasas paraugi piekrastes smiltīs, jūras ūdenī (Liepājas centrs, Akmeņrags, Jūrkalne, Ventspils, Roja, Engure, Daugavgrīva, Lilaste, Vecāķi, Tūja, Mērsrags) un upēs (Daugava, Gauja, Salaca, Lielupe, Venta).
Projekta īstenošanas laiks ir līdz 2023. gada oktobrim.

Ciešākie sadarbības partneri

  • Latvijas Universitāte

  • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

  • Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku flotile

  • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts (BIOR) 

  • ... pārējie.

Kontakti

Voleru iela 4, LV-1007, Rīga.

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Datu aizsardzības speciālists Aleksandra Ivanova: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī mājas lapa izmanto Sīkdatnes, apmeklējot to Jūs piekrītat to izmantošanai.