ES Kohēzijas fonda projekts Nr. 5.4.2.2/17/I/002  "Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru".

Projekta vadošais partneris - Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija

Projekta kopējais finansējums - 7 069 787.87 EUR, t.sk. ES Kohēzijas fonda finansējums - 5 945 241.00 EUR

Projekta galvenais mērķis - valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana vides pārvaldībā, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālās nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī
īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Latvijas Hidroekoloģijas institūts kā sadarbības partneris projekta ietvaros uzlabos jūras vides informācijas iegūšanas un apstrādes iespējas, iegādājoties mērījumu aparatūru, apm. 580 000 EUR apjomā.

09.03.2018. Projekta realizācijas ietvaros Latvijas Hidroekoloģijas institūts uzsācis jūras vides monitoringa iekārtu iegādes, izsludinot iepirkumu akustiskajam straumju mērītājam. Sīkāk par iepirkumu - http://www.lhei.lv/lv/izsludinātie

12.06.2018. Jūras vides monitoringa iegādēs, LHEI veicot atkārtotu iepirkuma izsludināšanu akustiskajam straumes mērītājam, konkurss noslēdzies ar rezultātu. Ar SIA "Hidrolab" tiks slēgts līgums par aparatūras piegādi.

04.09.2018. LHEI veiktā zemsliekšņa iepirkuma  - cenu aptaujas - par makrozoobentosa kausu izgatavošanu un piegādi rezultātā noslēgts līgums ar SIA "Koksnes aizsardzība" un septembra sākumā saņemti jaunie makrozoobentosa kausi.

12.12.2018. Jūras monitoringa iekārtu piegādēm patlaban LHEI izsludināti divi iepirkumi - "Zinātnisko mēriekārtu piegāde" un "Okeanogrāfisko mērierīču piegāde". Ar augustā piegādāto akustisko straumes mērītāju jau ievākti dati par Rīgas līča straumēm pie Skultes. 

28.03.2019. Sekmīgi noslēdzies zinātnisko mēriekārtu piegādes iepirkums Latvijas Hidroekoloģijas institūtā - noslēgti līgumi ar SIA "Armgate" par oglekļa mēriekārtas piegādi, ar SIA "Fanex" par skābekļa mēriekārtas piegādi un ar SIA "Labochema Latvija"  par invertētā mikroskopa piegādi. Izšķīdušā skābekļa mēriekārta jau sasniegusi LHEI un pie pirmās iespējas tiks izmantota jūras monitoringa vajadzībām. Šogad pirmais jūras monitoringa reiss plānots maija otrajā dekādē.

Atkārtoti izsludināts iepirkums okeanogrāfisko mērierīču piegādei, kuram jānoslēdzas 10. aprīlī. Vairāk par iepirkumu - http://www.lhei.lv/lv/izsludinātie 

26.06.2019. Projekta ietvaros piegādāts un uzstādīts invertētais mikroskops, kas tiks izmantots planktonisko augu un dzīvnieku noteikšanai. Jūnijā sekmīgi noslēdzies pēdējais iepirkums okeanogrāfisko mērierīču piegādei - ar SIA "Hidrolab" tiks slēgts līgums par CTD, gudro boju un atbilstošo sensoru piegādi.

27.09.2019. Iepirkuma par okeanogrāfisko mērierīču piegādi rezultātā ar SIA "Hidrolab" noslēgti līgumi par CTD zondes, gudro boju un atbilstošo sensoru piegādi. Gudrās bojas un to sensori kombinācijā ar CTD zondi būs pamats trīs jaunu attālināto novērojumu jūras monitoringa staciju izveidošanai. Stacijas uzsāktu darbību nākošā gada pirmajā pusē.

20.12.2019. Projekta ietvaros paredzētās piegādes ir pabeigtas! Decembra vidū SIA “Hidrolab” piegādāja LHEI okeanogrāfiskās mērierīces - CTD zondes, gudrās jeb viedās bojas un tām atbilstošos sensoru komplektus. Boju uzstādīšana un izvietošana paredzēta 2020. gada pavasarī.

Ciešākie sadarbības partneri

  • Latvijas Universitāte

  • Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

  • Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku flotile

  • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts (BIOR) 

  • ... pārējie.

Kontakti

Voleru iela 4, LV-1007, Rīga.

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Datu aizsardzības speciālists Aleksandra Ivanova: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī mājas lapa izmanto Sīkdatnes, apmeklējot to Jūs piekrītat to izmantošanai.